Upma Instant Mix - Ghee Masala (Pack Of 6)
- Regular price
- ₹ 192
- Sale price
- ₹ 192
- Regular price
-
₹ 240 - Unit price
- / per
- An instant and convenient snack or breakfast for kids
- Zero Preservatives - No artificial colors and flavors, palm oil.
- Perfect option while traveling
- When you have sudden hunger pangs, this instant ready to cook Upma takes only 2 minutes to prepare.
- Contains 6 packs of Ghee Masala Upma
- Made with Blend of jowar, oats, bajra, chana and urad dal.
- Rich in fibre and protein and powerhouse of supergrains
Couldn't load pickup availability
Check Availablity:
For international customers pincode will be checked at checkout. This is for Indian Customers Only.
Cash On Delivery Not Available










Have to add salt, gram pulse doesn't mix at all.
Upma Instant Mix - Ghee Masala (Pack Of 6)
Upma Instant Mix - Ghee Masala (Pack Of 6)
Its taste was bad. My daughter doesn’t like this..
My baby enjoyed this upma mix. It's unlike other upma mix in the market. They do not have any artificial preservatives and are made from natural ingredients.
Follow us on
Bundle & save
View All- Regular price
- ₹ 168
- Sale price
- ₹ 168
- Regular price
-
₹ 240 - Unit price
- / per
- Regular price
- ₹ 178
- Sale price
- ₹ 178
- Regular price
-
- Unit price
- / per
- Regular price
- ₹ 192
- Sale price
- ₹ 192
- Regular price
-
₹ 240 - Unit price
- / per
Ragi Trial Pack Combo
200 g- Regular price
- ₹ 202
- Sale price
- ₹ 202
- Regular price
-
₹ 404 - Unit price
- / per
- Regular price
- ₹ 204
- Sale price
- ₹ 204
- Regular price
-
₹ 240 - Unit price
- / per
- Bestseller
- Ready-to-cook
- Regular price
- ₹ 245
- Sale price
- ₹ 245
- Regular price
-
₹ 258 - Unit price
- / per
- Ready-to-cook
- Regular price
- ₹ 258
- Sale price
- ₹ 258
- Regular price
-
- Unit price
- / per
- Regular price
- ₹ 267
- Sale price
- ₹ 267
- Regular price
-
₹ 356 - Unit price
- / per
- Regular price
- ₹ 281
- Sale price
- ₹ 281
- Regular price
-
- Unit price
- / per
- Breakfast pre-mix
- Regular price
- ₹ 298
- Sale price
- ₹ 298
- Regular price
-
- Unit price
- / per
- Breakfast pre-mix
- Regular price
- ₹ 348
- Sale price
- ₹ 348
- Regular price
-
- Unit price
- / per
- Regular price
- ₹ 450
- Sale price
- ₹ 450
- Regular price
-
₹ 600 - Unit price
- / per
Have to add salt, gram pulse doesn't mix at all.
Upma Instant Mix - Ghee Masala (Pack Of 6)
Upma Instant Mix - Ghee Masala (Pack Of 6)
Its taste was bad. My daughter doesn’t like this..
My baby enjoyed this upma mix. It's unlike other upma mix in the market. They do not have any artificial preservatives and are made from natural ingredients.