1 review
Chocolate & Strawberry Millet Stars and Moons - Crunchy Cereal Combo

- Regular price
- ₹ 478
- Sale price
- ₹ 478
- Regular price
-
₹ 598 - Unit price
- / per
Chocolate Millet Stars and Moons
- Made using a blend of supergrains and real chocolate
- Zero maida, refined sugar, salt, trans fat, palm oil, preservatives, artificial colours or flavours
- 100% vegetarian
- Best before 9 months from the date of packaging
- Ragi - 10X the calcium of wheat and rice, 3 times the calcium of glass of milk
- Jowar - naturally gluten free grain and rich in protein
- 30g of this cereal with 200ml of cows milk provides 66% of daily Recommended Dietary Allowance (RDA) of calcium
Strawberry Millet Stars and Moons
- Made using a blend of supergrains and real strawberries
- Zero maida, refined sugar, salt, trans fat, palm oil, preservatives, artificial colours or flavours
- 100% vegetarian
- Best before 9 months from the date of packaging
- Ragi - 10X the calcium of wheat and rice, 3 times the calcium of glass of milk
- Jowar - naturally gluten free grain and rich in protein
- 30g of this cereal with 200ml of cows milk provides 66% of daily Recommended Dietary Allowance (RDA) of calcium
Couldn't load pickup availability
Check Availablity:
For international customers pincode will be checked at checkout. This is for Indian Customers Only.
Cash On Delivery Not Available
Change






S
Shivangini Gohel Kids just love it to the core!!Munch them too
Follow us on
Bundle & save
View All 13 reviews
Ragi Trial Pack Combo
200 g- Regular price
- ₹ 121
- Sale price
- ₹ 121
- Regular price
-
₹ 404 - Unit price
- / per
18 reviews
- Regular price
- ₹ 133
- Sale price
- ₹ 133
- Regular price
-
₹ 178 - Unit price
- / per
1 review
- Regular price
- ₹ 180
- Sale price
- ₹ 180
- Regular price
-
₹ 240 - Unit price
- / per
5 reviews
- Regular price
- ₹ 180
- Sale price
- ₹ 180
- Regular price
-
₹ 240 - Unit price
- / per
3 reviews
- Regular price
- ₹ 192
- Sale price
- ₹ 192
- Regular price
-
₹ 240 - Unit price
- / per
- Bestseller
- Ready-to-cook
131 reviews
- Regular price
- ₹ 193
- Sale price
- ₹ 193
- Regular price
-
₹ 258 - Unit price
- / per
42 reviews
- Regular price
- ₹ 210
- Sale price
- ₹ 210
- Regular price
-
₹ 281 - Unit price
- / per
- Ready-to-cook
5 reviews
- Regular price
- ₹ 219
- Sale price
- ₹ 219
- Regular price
-
₹ 258 - Unit price
- / per
38 reviews
- Regular price
- ₹ 249
- Sale price
- ₹ 249
- Regular price
-
₹ 356 - Unit price
- / per
- Breakfast pre-mix
22 reviews
- Regular price
- ₹ 268
- Sale price
- ₹ 268
- Regular price
-
₹ 298 - Unit price
- / per
- Breakfast pre-mix
12 reviews
- Regular price
- ₹ 313
- Sale price
- ₹ 313
- Regular price
-
₹ 348 - Unit price
- / per
- Breakfast pre-mix
67 reviews
- Regular price
- ₹ 323
- Sale price
- ₹ 323
- Regular price
-
₹ 646 - Unit price
- / per
S
Shivangini Gohel Kids just love it to the core!!Munch them too